• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

به من بگویید چه کنم؟/ خواستگارانم را رد می کنم چون شوهر کارمند می خواهم!استخدام نیوز -یکی از کاربران سایت برایمان پیامی فرستاده و از دیگر کاربران خواسته است تا با نظرات خود او را راهنمایی کنند.
کارمند د

با سلام

دختری 23 ساله هستم لیسانس دارم و ظاهرم خوبه و وضع مالی تقریبا خوبی دارم اما هر چه خواستگار دارم دیپلم و شغل ازاد هستن و من توقع کارمند دارم و تحصیل کرده به همین دلیل خواستگارانمو رد میکنم تو رو خدا کمکم کنید به نظر شما کارم درسته یا نه ؟

راستش من از اینکه بگن شوهرت اخرشم شغل ازاد شد بدم میاد چیکار کنم جواب بدم یا صبر کنم ؟

خانوادم میگن الان کسی که کار و خونه داشته باشه کمه و یک خواستگارم شغل ازاد و خونه و ماشین داشت اما دیپلم بود ردش کردم خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممنون

برای نوشتن نظر خود در مورد سوال فوق و خواندن نظرات دیگران اینجا کلیک کنید.

سوالات و مشکلات خود را برای انتشار در سایت ( بخش به من بگوببد چه کنم؟) و مشاوره و جویا شدن نظرات دیگران از اینجا بفرستید.
نظرات شما

 1. سه شنبه 10 شهریور 1394 04:42 ق.ظ

  عزیزم به نظر من تحصیلات واقعا مهمه هیچ وقت با یک پسر سطح پایین تر از خودت چه از لحاظ تحصیل چه خانواده و چه شغل ازدواج نکن.
  راجع به کارمندی هم اگه واقعا برات مهمه پس با یک کارمند ازدواج کن هرچند به قول دوستان درآمد شغل آزاد بیشتر هست ولی اگه از اول ملاک کارمندی همسرت بوده تا آخر عمرت به خودت سرکوفت میزنی.
  من خودم تجربه کردم که میگم. من هم سطح تحصیلاتم بالاتر از شوهرم هست و هم خودم کارمندم و استاد دانشگاهم و اون شغل آزاد و با وجود اینکه درآمد اون بهتر از من هست ولی من روزی نیست که به این موضوع فکر نکنم که چرا قبول کردم.
  هرکی میخواد شغل شوهرم رو بپرسه خجالت میکشم بگم. شاید برای خیلی ها مسخره به نظر بیاد ولی خب هرکسی یه طرز فکر داره و تو مسئله ازدواج این طرز فکر شماس که زندگیتان رو میسازه.

 2. در آرزوی ازدواج
  یکشنبه 13 مرداد 1392 08:45 ق.ظ

  بابا ببیین پسر خوبیه برو دیگه دست دست میکنی چرا ...خانواده متعالی استاد پناهیانو گوش بده دلت میخواد با کله ازدواج کنی البته باید ایمانتو قوی کنی خودشون توضیح میدن چه جوری با مشکات کنار بیایم....والا .
  خواستگار خوب اومد برو دیگه ...

 3. امین
  شنبه 12 مرداد 1392 01:55 ب.ظ

  سلام .زندگی با یه کارمند خوبه ولی همه چیز نیست کارمند درسته حقوق ثابت داره ولی با وضع تورمی که در کشور هست و هر روز قیمت ها بالا میره تنها چیزی که بالا نمیره حقوق کارمنده که باید تا سال بعد صبر کنه و با همان حقوق اول سال بسازه واقعاً زندگی کارمندی سخته

 4. معصومه
  شنبه 12 مرداد 1392 06:41 ق.ظ

  سلام من ازت میخوام زیاد دنبال شغلش نباشی همین که پسر خوب وپا اصل ونصبی باشه و درامدی حلال داشته باشه بسته من 27سالمه و فقط به خاطر سخت گیری پدرم نتونستم ازدواچ کنم و امیدی هم ندارم چون روز به روز ترسم از زندگی بیشتر میشه و همیشه حصرت عمر رفتم رو میخورم الان درس خوندم و لیسانس گرفتم خوانواده ی پولداریم دارم ولی سختگیری پدرم نمیذاره تصمیم درست رو بگیرم ولی بهتره تو تا دیر نشده با یه پسر خوب ازدواج کنی و مهم برات خوب بودنش باشه چون وقتی به سن من برسی موقعیتت خیلی گم میشه .امیدوارم موفق بشی برای منم دعا کن ممنون .

 5. امیر علی
  چهارشنبه 5 تیر 1392 03:57 ب.ظ

  سلام دوست من
  من کارمندم ولی هیچ دختری زن یه کارمند نمیشه چون زندگی کارمندی سخته
  با این که سازمانی که من توش کار میکنم خیلی بهمون می رسه ولی تا خونه و ماشین نداشته باشی کسی باهات زندگی نمیکنه
  نمیدونم شاید فقط شهرستان این جوری باشه و تهران دخترای کم توقع تری داشته باشه .
  الیته فکر میکنم اگه دوباره قرار باشه زندگیم رو بسازم کارمندی رو میذارم کنار
  من 29 ساله مه و دانشجوی فوق لیسانسم و فقط به این امید دارم درس میخونم که تو اداره یه پست خوب بهم بدن تا بتونم گوش شیطون کر چند سال دیگه شاید یه خونه درب و داغون بخرم که مال خودم باشه .
  من که دیگه تقریبا قید ازدواج رو زدم
  من یه کار عالی دارم ولی خونه ندارم و دستم خالیه این یعنی زندگی کارمندی دوستم
  کسی نگاه نمیکنه که درس خونده ام و کار دارم و سالمم همه میگن خونه داری؟ ماشین داری؟طلا چه قد میخری ؟
  اینه مملکت ما

 6. رها
  شنبه 24 فروردین 1392 06:08 ب.ظ

  سلام به همه ی دوستان عزیز
  خیلی خوشحالم که میبینم چنین طرز تفکرهایی دارین...
  راستش من هم یه مشکلی دارم خوشحال میشم راهنماییم کنید
  من از یه پسری تو فامیل خوشم اومده ولی نممیتونم ابراز کنم و دوست هم ندارم واسطه ای بره و بگه ،چون اگه بفهمم منو نمیخواد غرورم شکسته میشه.شاید کسی رو دوست داشته باشه.بهر حال فامیلیم چش تو چش میشیم!نمیدونم چجوری بفهمم ! وچکار کنم؟!

 7. سلمان
  پنجشنبه 1 فروردین 1392 01:04 ق.ظ

  با عرض سلام خدمت این خواهر عزیزم ببین در ازدواج اصلا این چیزایی که تو پیامکت نوشتی مهم نیست چیزی که در ازدواج مهمه 1 صادق بودن در ازدواجه و 2 هم کفو بودن دختر و پسر است همین و بس عزیزم امیدوارم به حق ایه های قران ازدواج موفقی داشته باشی و موفق و موید و تندرست باشی

 8. سجاد
  سه شنبه 29 اسفند 1391 08:39 ق.ظ

  سلام به همه
  به نظر اینکه طرف کارمند باشه یا شغل آزاد داشته باشه اینقدر مهم نیس.
  مهم دید اجتماعی هر دو طرف نسبت به مسائل مورد ظن شما میباشد(البته در مورد دغدغه فعلی شما)که این مهم با جلسات اولیه مشخص میشود(خط فکری طرف دستون میاد). در ضمن برای حرف دیگران زندگی نکن.
  برای همه آرزوی سلامتی میکنم

 9. الینا
  سه شنبه 29 اسفند 1391 02:24 ق.ظ

  سلام دوست خوبم.به نظر من انسانیت وموقعییت شغلی مناسب داشتن لازمه هر زندگیه.اگر دیدی شخصیتش به ایده الات نزدیکه صرفا برای نداشتن شغل دولتی ردشون نکن ولی اینکه شغل ازادش ودرامدش راضیت میکنه به خودت بستگی داره.به این فکر کردی اگه خواستگاری برات بیاد که شغل دولتی داشته باشه امادر اینده بفهمی ایده الت نبوده چی؟امیدوارم درانتخابات دقت بیشتری کنی وخوشبخت باشی

 10. sama
  دوشنبه 28 اسفند 1391 08:29 ب.ظ

  من 4 ماهی میشه که عقد کردم . من و نامزدم فوق لیسانس و هر دو بیکاریم. به نظر من تو این وضعیت الان جامعه پول کارمندی کفاف چیزی رو نمیده و کلاسی به حساب نمیاد که بخوای بگی برای حفظ آبرو حتما باید کارمند باشه ! آدم با شخصیت باشه و ملاک های اخلاقی رو داشته باشه شغل آزاد هم که عار نیست . مردی که کار داره و خونواده داره و با شخصیت همونش مایه ی سرافرازیه

 11. s
  دوشنبه 28 اسفند 1391 04:17 ب.ظ

  عزیزم همه چیز مدرکو و دانشگاه که نمیشه شاید ی ادم دیپلمه شعورش از صدتا دکتر بیشتر باشه...

 12. نیلو
  یکشنبه 27 اسفند 1391 12:06 ق.ظ

  الان یه کارمند یه حقوق بخورو نمیر داره ولی کسی که شغلش آزاد باشه اگه جنم کار داشته باشه حالو روزش از کارمنده بهتره بنظر من برو دنبال شعور وانسانیت بگرد مهم ترین عامل تو خوشبختیه مدرکو که همه الان تو این دوره زمونه میتونن بگیرن؟؟

 13. محمد شیرزاد
  شنبه 26 اسفند 1391 01:04 ب.ظ

  بسمه تعالی
  با سلام :
  دوست عزیز سعی کن در انتخابت کسی رو که به عنوان یک گزینه مدنظر داری هم کفو خودت باشه ، هم کفو بودن یعنی از لحاظ شخصیتی، اخلاقی، مذهبی، اقتصادی، تحصیلی، سنی و ... با هم سازگاری داشته باشید، برخی از این موارد لازم و ضروری است و به هیچ وجه قابل اغماض نیستند؛ اما برخی دیگر در مواردی قابل اغماض هستند اما آنچه كه ضروری است هم كفو بودن از حیث اخلاقی و مذهبی و شخصیتی است. دختر و پسر باید از حیث اخلاق با هم تفاهم داشته باشند و سازگار باشند. ویژگیهای اخلاقی طرفین بسیار مهم است. اگر یكی بسیار مذهبی و دیگری لاقید باشد زندگی برای هر دو سخت می شود.
  بحث تحصیلات هم واقعا مهم است از نظر من یک خانم کارشناس با یک آقای دیپلمه شاید زیاد در بعضی موارد همدیگه رو درک نکنند هر چند هستند آقایانی که تحصیلات اندکی دارند و دارای شعور و فهم بسیارند ولی بهتره اگر خانم تحصیلات دانشگاهی داره آقا نیز داشته باشه ، کارمند بودن یا نبودن هم اونقد مهم نیست مهم نون حلالیه که آقا می توانه دربیاره ، البته کاری که متناسب با شخصیت و تحصیلات آقا باشه .

 14. h
  شنبه 26 اسفند 1391 08:28 ق.ظ

  برام جالبه مدركی كه دیگه الان بدون كنكور هم میشه گرفت اینقدر برات مهمه. الان جوونهای دیپلمه 23-24 ساله شغل ازاد ماهی حداقل 4-3 میلیون در امدشونه. فوق لیسانس مهندسی برق دانشگاه دولتی تهران تو جای دولتی در بهترین شرایط به زور 1.5 تا2 در امدشه. اونم چی بعد از 26-27 سالگی یعنی از دیپلمه 3 سال فقط تو سابقه كار كردن عقبه! دیپلمه بودن شاید الان بی كلاسی باشه ولی اون زمانی كه سی و خورده ای سالته و همه ما كارمندا هنوز یه اپارتمان فسقلی هم نداریم بخریم شغل ازادها دومین و سومین اپارتمانشون رو هم خریدن !كارمندی برای جوونی خوبه ولی برای دوره میانسالی و پیری كه شرمنده زن و بچه ای و دوزار سرمایه نداری خیلی جالب نیست.الان دانشگاه تهران بدون كنكور مهندسی پولی میگیره. برو شوهر كن ولی دیپلمه با شغل ازاد. بعدش بره یه مدرك دانشگاه تهران!!!(نه دانشگاه ازاد علی اباد!) بگیره پزشو جلو همه بده!

 15. f.sh
  جمعه 25 اسفند 1391 05:56 ب.ظ

  بنظرم طرز فکرتو عوض کن منم همین جوری بودم یعنی میگفتم باید حداقل لیسانس داشته باشه که حرف منو بفهمه ولی وقتی یه خواستگار خوب برام پیدا شد که فقط مشکلش دیپلم بود باهاش صحبت کردم و دیدم طرز فکرم راجع به دیپلم ها اشتباهه و باهاش ازدواج کردم و الآن هم خداروشکر خیلی خوشبختم شوهر من از لحاظ فهم و شعور خیلی از بعضی از تحصیلکرده ها بهتره بازم هر جور خودت میدونی

 16. زیبا
  جمعه 25 اسفند 1391 02:51 ب.ظ

  سلام به همگی نظر منم با آقا سعید یکی هستش.واقعا ما خیلی عوض شدیم و بهتره در طلیعه سال جدید خودمون رو به آرمانهای انسانی و والامون نزدیک تر بکنیم.امیدوارم دیگه تاپیکی به این مسخرگی نبینم.آقا سعید راستی شما چیکاره هستید که اینقدر سطح فکر اجتماعی بالایی دارید؟

 17. ام
  جمعه 25 اسفند 1391 01:11 ق.ظ

  خواهر عزیزم اینقدر رویایی فکر نکن ببین از زندگی چی می خوای آیا دوست داری یک شوهر کارمند با مدرک با لا داشته باشی که هرز باشد و هر روز سر تو شیره بماله یا یک شوهر سالم و قابل احترام با شه با درامد هلال و شغل آزاد باشه کدام بهتر ؟ ÷س بهتر است که عاقل باشی شخصیت هر کس به مدرک و شغلش نیست بلکه به ارزش انسانی اوست

 18. علی
  پنجشنبه 24 اسفند 1391 11:26 ب.ظ

  فقط هینو بگم بت که نفست از جای گرم بلند میشه..

 19. محمد باقر
  پنجشنبه 24 اسفند 1391 08:14 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  هیچ وقت نباید ب خواستگارها رو شتاب زده رد کرد
  به نظر من تحصیلات خوبه اما این ملاک نمیشه خواستگار رو رد کرد تو این زمونه دهن مردم که نمیشه بست پس بهتر یه سر طناب این دنیا رو شل گرفت تا زیاد فشار نیاد
  بهترین کار اینه هر خواستگاری که اومد بشینی دو کلام باهاش حرف بزنی چه بسا از اخلاقش- انسانیتش خوشت بیاد بعد اون مطمئن باش به پشتوانه هم میتونید همو بکشید بالا-ان شااله
  در مورد آقایونی که میگن دختر زیاد...
  این از سطح فکری و یکم نسنجیده فکر کردنشونه خدا زن و مرد برا هم آفریده
  ان شااله با توکل به خدا درست میشه و برا همه جونها مخصوصا دختر خانمها آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

 20. رضا بیگدلی
  پنجشنبه 24 اسفند 1391 03:49 ب.ظ

  ای بابا زندگی به شغل و حرفه و پول و کار نیس که.تو این دوره زمونه دخترا باید انتخابشون رو بسپاره به عقلشون نه به چشمشون.

 21. مسلم
  پنجشنبه 24 اسفند 1391 03:28 ب.ظ

  شما تازه 23 سالته
  لااقل 5 6 سال دیگه هم وقت داری
  پس عجله نکن
  حتما حتما حتما همسرت دانشگاه رفته باشه
  چون یه آدم دیپلمه طرز فکرش زمین تا آسمون با یه آدم تحصیل کرده فرق داره
  نه اینکه دیپلمه ها بد باشن اونا هم خوبن
  اما شما که تحصیل کرده ای یه آدم تحصیل کرده به دردت میخوره
  کارمند نباشه هم مشکل نداره
  من خودم شغلم آزاده.تو کار طراحی پایگاه داده هستم.خدارو شکر درآمدشم خوبه
  خیلی هم کار تروتمیزیه...
  هر تصمیمی که میخوای بگیری بگیر فقط فقط عجله نکن...
  موفق باشی

 22. پنجشنبه 24 اسفند 1391 03:28 ب.ظ

  درسته که در زندگی مشترک اینها ممکنه مهم باشه ولی اصل همفکری اعتقادی و همدلیه...
  به علاوه درآمد حلالی که حاصل از یک شغل آزاده خیلی بهتر از درآمد اون کارمندیه که از گوشه و کنار کارش میزنه...

 23. سعید
  پنجشنبه 24 اسفند 1391 12:14 ق.ظ

  سلام برای سطح فكر این خانم محترم واقعا متاسفم.ایكاش بجای اینكه تحصیلات ملاك انتخاب شوهر آیندش بود انسانیت و عشق و محبت رو ملاك قرار می داد.همین تنزل اخلاقی ما و انتظارات بیجا این مسایل رو بوجود آورده.به امید روزی كه همه ما خودمون رو اینقدر بالا نبینیم.الهی به امید تو

 24. شاشد ان جمعه بیاید شاید
  چهارشنبه 23 اسفند 1391 10:53 ب.ظ

  اگه با عقل و مشورت عزیزترین کست ازداج کنی موفقی در غیر صورت پول پوچ است پوچ

 25. سعیده
  چهارشنبه 23 اسفند 1391 08:10 ب.ظ

  سلام دوست عزیز، من فوق لیسانس هستم و 25 ام هس و همین فکر شما رو دارم وتمام خواستگارام همین حالت هستن البته اوایل تحصیل کرده واسم میومد جواب رد دادم تا بهتر بیاد اما حالا دیپلم میاد در صورتیکه خودم کارمند هستم ودر دانشگاه تدریس میکنم، حرف دلتو میفهم چون خودمم به این مشکل رسیدم اگه به راه حل خوبی رسیدی راهنماییم کن

 26. s
  چهارشنبه 23 اسفند 1391 06:22 ب.ظ

  سلام عزیزم هیچ وقت موقعییت های خوبی که الان داری رو به خاطر شایدهای آینده فنا نکن.اگه خواستگارت دیپلم داره مجبور نیستی با کسی مطرح کنی فقط خانواده بدونه کافیه بعد ازدواج میتونه با پشتیبانی تو ادامه تحصیل بده.

 27. امیرعلی
  چهارشنبه 23 اسفند 1391 11:17 ق.ظ

  سلام
  دوست عزیز فکر کنم اگه شما یه سطح سواد و شعور طرفتون بیشتر اهمیت بدید انتخاب موفق تری داشته باشید نه صرف کارمند بودن...من خودم قبلا کارمند بودم...ولی بذارید رک بگم مشکل اخلاقی تو ادارات بیداد میکنه..میدونید چرا چون خیلیا به واسطه پارتی اومدن کارمند شدن نه به خاطر سواد و لیاقت!... ولی خوب درس و تحصیلات مهمه...نظر آقا یا خانوم A رو هم من تایید میکنم.

 28. maysam khan
  سه شنبه 22 اسفند 1391 10:46 ب.ظ

  احتمالا وضع بابات خوبه نه خودت پس از بابات بپرس که چطور وضعش خوب شده اون وقت میتونی شوهر انتخاب کنی

 29. A
  سه شنبه 22 اسفند 1391 08:45 ب.ظ

  سلام تک تک نظرات رو خوندم راستش خواهر خوبم منم با اینکه یه سال از شما بزرگترم و لیسانسم و بیکار همین مشکل رو دارم دوستان عقاید هر کس واسه خودش قابله احترامه به هر حال اونیم که درس خونده باید با کسی ازدواج کنه که همفکرش باشه چه جوری میشه کسی که تحصیلکردس با کسی که اصلا برا درس ارزش قائل نیست خوشبخت بشه بعضیا واقعا ارزش درس خوندنتو نمی دونن...اگه تونستین ما رو هم کمک کنید.ممنون...

 30. saman
  سه شنبه 22 اسفند 1391 04:56 ب.ظ

  واقعانمیدونم چرابعضیااینجوری فکرمیکنن که شغل کارمندی یه سرودست ازهمه شغلاباتره،خداوکیلی فکرمیکنی یه کامندبادرآمدنهایت یک میلیون تومان میتونه وضعیتش ازیه نفرباشغله آزادبهترباشه
  خودتون قضاوت کنید

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic