تبلیغات
استخدام نیوز - فیلم کامل کشتن خرس و ۲ توله اش در سمیرم اصفهان+توضیحات
 • استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

فیلم کامل کشتن خرس و ۲ توله اش در سمیرم اصفهان+توضیحات

http://www.iranspca.com/images/news/900621-1.jpgانجمن حمایت از حیوانات ایران می‌گوید، مردم سمیرم اصفهان از ماجرای کشتن یک ماده‌خرس و شکنجه دو توله‌اش در ارتفاعات سمیرم «بسیار ناراحت» شده و خواستار مجازات عاملان شده‌اند. انجمن که برای نخستین بار فیلم مربوط به این ماجرا را منتشر کرد در پیگیری کشتار و شکنجه‌ی این سه خرس وکیلی را برای این پرونده مشخص و درخواست مجوز برای تجمع کرده است. دکتر رضا جوالچی، دبیر این انجمن در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید: «وکیل انجمن هفته‌ی پیش در روزهای سه‌شنبه وچهارشنبه به سمیرم سفر کردند.

روز اول تحقیقات محلی شد و از منطقه بازدید و با مطلعین محلی صحبت کردند. روز دوم هم در دادگستری با دادستان سمیرم که خودشان مسئول رسیدگی به پرونده است صحبت کردند.» وی افزود: «شکوائیه‌ای هم از طرف انجمن تهیه شده بود که از دیدگاه‌های مختلف به این جرم نگاه شده بود که آن را هم به پرونده اضافه کرده‌اند. ظاهرا متهم اصلی الان در بازداشت است. نفر دوم فراری است. ولی نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات به دنبال آن هستند که او را دستگیر کنند.» انجمن حمایت از حیوانات همچنین برای ۲۰ مهر ماه برای تجمع جلوی دادگستری سمیرم از فرمانداری تقاضای مجوز کرده است که تا کنون به این درخواست پاسخ داده نشده است.
به گفته‌ی دکتر جوالچی، حمزه علی انصاری که عامل اصلی این کشتار است ادعا کرده که تقصیری نداشته و «در منطقه گشت می‌زده که با جنازه‌ی خرس برخورد کرده است.» با این حال رضا جوالچی می‌گوید: «تحقیقات بازپرس و فیلم نشان می‌دهد که این شخص خودش متهم است و شخص دوم هم فراری است. این اتفاق هم در بهار افتاده، احتمالا در فروردین یا اردیبهشت‌‌ماه.» بهار ۹۰ با ضجه‌ی دو توله‌خرس شروع شد ماجرا در بهار ۹۰ اتفاق افتاد،


 اما تا شهریورماه مسکوت ماند. در شهریور ماه فیلمی از این ماجرا منتشر شد که با وجود کوتاه بودن تلنگری قوی بر وجدان‌ها زد. سه قربانی اصلی این فیلم از انسان‌ها نبودند، آنها ماده‌خرسی با دو توله‌ی سه‌ماهه‌اش بودند که در ارتفاعات سمیرم اصفهان، در منطقه‌ای که قرار بود حفاظت‌شده باشد، در بی‌پناهی شکنجه می‌شوند و جان می‌بازند. شکنجه‌گران از بی‌پناهی خرس‌ها و برتری تسلیحاتی خود فیلم برمی‌دارند و فیلمی که موزیک متنش ضجه‌های دو توله‌خرس شکم‌دریده است اینچنین پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارد. شاید یکی از دردناک‌ترین صحنه‌های این فیلم لحظاتی باشد که توله‌خرس‌ها با روده‌های بیرون آمده به سوی جسد نیمه‌جان مادر می‌‌روند؛


در جستجوی پناه یا همدردی با مادر، روشن نیست. آنچه روشن است لزوم بازنگری در قوانین، تفکر و رویکرد جامعه به طبیعت و حیوانات است. «قوانین شکار باید بازنگری شوند»  خبرگزاری مهر یکشنبه (۳ مهر) گزارشی در همین زمینه منتشر کرد که در آن احمدرضا لاهیجان‌زاده، مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، به شدت نواقص قوانین مربوط به شکار حیوانات در ایران را به باد انتقاد گرفت. وی بر لزوم بازنگری در قوانین تأکید کرد و گفت: «وقتی یک شکارچی حاضر است تا ۲۰ میلیون تومان برای حمل اسلحه شکاری پول بدهد و با خودروی ۸۰ میلیونی به شکار می‌رود دیگر برای پرداخت ۵۶۰ یا ۸۰۰ هزار تومان جریمه مشکلی ندارد و فردا دوباره به کارش ادامه می‌دهد.» احمدرضا لاهیجان‌زاده بر ضرورت بازنگری در قوانین تأکید کرد و در مورد تصویب قوانین جدید گفت: «باید سازمان محیط زیست کشور به قوه قضاییه پیشنهاد دهد و قوه قضائیه هم آن را به مجلس ببرد.» «سازمان محیط زیست خود از مقصران اصلی است» دکتر رضا جوالچی با انتقاد از اظهارات لاهیجان‌زاده به دویچه‌وله می‌گوید: «در این جور مسایل اگر سازمان محیط زیست بیشتر از آن شخص مقصر نباشد کمتر مقصر نیست.» وی می‌افزاید: «باید از ریاست محترم محیط زیست اصفهان پرسید، محیط زیست چقدر از قوانینی که وجود دارد را اجرا می‌کند تا ما بتوانیم دم از کمبود قوانین بزنیم. منطقه‌ای که در آن شکار انجام شده حتی یک محیط‌بان، تفنگ بیهوشی یا پاسگاه محیط زیست ندارد. در صورتی که اداره‌ی محیط زیست موظف به این کار است.» «منطقه حتی یک محیط بان هم ندارد» دبیر انجمن حمایت از حیوانات خاطرنشان می‌سازد: «یکی ازاعتراضاتی که مردم و حتی فرماندار و بخشدار سمیرم داشت این بود که سازمان محیط زیست کلا این منطقه را فراموش کرده و با اینکه این منطقه بسیار از نظر حیات وحش بکر و متنوع است ولی حتی یک محیط‌بان نمی‌گذارند.


به خاطر اینکه این منطقه بین سه استان قرار گرفته و این ادارات محیط زیست با هم اختلاف دارند، استان اصفهان می‌گوید، استان چهارمحال و بختیاری باید محیطبان بگذارد، چهار محال و بختیاری هم می‌گوید، این کار استان کهگیلویه و بویر احمد است.» رضا جوالچی از عملکرد محیط زیست انتقاد می‌کند و می‌افزاید: «همین قوانینی را که وجود دارد ۱۰ درصد آن را سازمان محیط زیست انجام نمی‌دهد در صورتی که متولی آن همین سازمان هست.


در قانون آمده که متهم می‌تواند تا سه سال زندانی شود. این آقای حمزه علی انصاری اگر سال گذشته اقدام به شکار کرده چرا محیط زیست برای او درخواست زندان نکرده. چرا با یک جریمه‌ی نقدی قضیه حل شده؟» در گزارش‌ها آمده که حمزه علی انصاری که مربی پرورشی آموزش و پرورش بوده بیش از ۱۰۰ فقره تخلف در پرونده خود دارد و سال گذشته نیز اقدام به شکار غیرقانونی کرده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه ریاست سازمان محیط زیست به عنوان معاونت رئیس جمهور زیر نظر ریاست جمهوری فعالیت می‌کند می‌افزاید: «قانون از دو طریق می‌تواند تصویب شود. یا باید توسط دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود یا توسط نمایندگان به صورت طرح مطرح شود. حالا باید از این آقای رئیس محیط زیست پرسید که تا حالا کدام لایحه از طرف دولت برای حمایت از حیوانات یا حیات وحش به مجلس ارائه شده و در مجلس رأی نیاورده.» جوالچی در ادامه توضیح می‌دهد: «رئیس اداره محیط زیست استان اصفهان گفته که این منطقه را ما درخواست کرده‌ایم که شکار ممنوع شود در صورتی که معاونت طبیعی او گفته که این منطقه شکار ممنوع هست یعنی مشخص است که رئیس و معاون اصلا اطلاع ندارند که این منطقه بالاخره شکار ممنوع هست یا نیست.»

 خرس قهوه‌ای از حیوانات کمیاب به شمار می‌آید که باید از آن حراست به عمل بیاید. بسیاری از دوست‌داران حیوانات و محیط زیست ایران با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی خواستار برخورد قاطعانه با متهمان این پرونده شده‌ و تأکید کرده‌اند که تنها شاید چنین برخوردی بتواند اذهان آزرده عمومی را الیتام بخشد. فریبا والیاتتحریریه: عباس کوشک جلالیبرای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید


موضوعات مرتبط

فیلم و سریال ،

نظرات شما

 1. آراد
  شنبه 23 شهریور 1392 04:32 ق.ظ

  واقعا تاسف برانگیزه

 2. مهدی فراهانی (دوستدار حیوانات)
  جمعه 18 اسفند 1391 01:26 ب.ظ

  به نظر من این افراد بویی از انسانیت نبرده اند باید قانون با اینها جوری برخورد کند که به خود اجازه چنین کاری ندهند

 3. رهگذر
  چهارشنبه 4 بهمن 1391 12:47 ب.ظ

  هرگز به تعداد پیچ و مهره های اتومبیل خود فکر کرده اید؟ آیا میدانید اختراع اتومبیل نتیجه ابزارسازی چند هزار ساله بشریت است. اکنون تصور کنید کسی اتومبیل شما را با چکش خرد کند.............! چه حالی می شوید؟
  حالا برویم سر اصل موضوع ! موجودات اطراف ما نتیجه میلیونها سال کنش و واکنش های فیزیکی و شیمیایی با محیط زیست ما هستند و بدون شک بر حسب تکامل ذات حیات که از آفریننده زمین و زمان سرچشمه می گیرد. از کوچکترین موجودات باکتری ها گرفته تا بزرگترین آنها مانند فیل و نهنگ رازی نهفته در بر دارند که انسان دوپا فکر می کند بیش از آفریننده اش می داند و باید آنها را برای شکم خود بخون بکشد.. حالا با توجه به مطالب فوق فرض کنید مشغول مطالعه هستید و ناگهان از کنار میزتان مورچه ای هراسان وارد حریم دید شما می شود.....آیا می دانید تا به حال چند تا از این موجودات کارگاه الهی را له و لورده کرده اید؟ اکنون به مثال اتومبیلتان فکر کنید که کسی آن را با چکش خرد کرده.......فقط یک دقیقه فکر کنید خداوند در گارگاه خود این موجودات زیبا و اسرارآمیز را به ما هدیه می کند تا از فوائد آنها استفاده کنیم و ما آنها را به خاک و خون میکشیم. این موضوع به هیچ وجه با آیه و تبصره و نفسیر توجیه نمی شود و فقط دلیل بر وحشیگری ایست.
  آنانکه بر این باورند که سر بریدن حیوانات لطفی در حق خدایشان است بهتر آنکه خود را از خشم خدا پنهان کنند. امن ترین کار برای انان اینست که شاهرگ خود را ببرند تا شاید کارگاه الهی از خشم خود بگذرد.
  افسوس و ای کاش که مفهوم این بیت ساده را درست بما می فهماندند.
  میازار موری که دانه کش است ، که جان دارد و جان شیرین خوش است.
  آنان که حیوانات را بنام خدا و پیامبرش سر مببرند بدانند که انسان اولیه هم اینچنین ناجوانمردانه حیوانی را نمی کشت بلکه شکار میکردو فقط برای روزی خود ونه برای تقدس دروغین .
  بدبخت ها بترسید از کشتن. اگر نمی توانی زنده کنی حق کشتن آن را از کجا بخود می دهی ؟ لعنت خدا بر شما باد ! ....

 4. حمید شاکری
  چهارشنبه 4 بهمن 1391 12:35 ب.ظ

  با سلام
  با اظهار تاسف به این وحشیگری قروت وسطایی لازم دونستم نظر خوانندگان محترم رو به موضوع زیر جلب کنم. بنده تحصیلاتم را در دانشگاه سوربن فرانسه انجام دادم و برای پایان نامه ام باید روی ژنتیک خرس قهوه ای 12 ماه در موطن اصلی این گونه خرس ها در ایالت ترانس سیلوانیای رومانی تحقیقاتی انجام می دادم. این گونه خرس ها در کل کره زمین فقط در ترکیه رومانی و ایران وجود دارند و نسل آنها در حال انقراض است. گونه ایرانی این خرس های قهوه ای در تمام کره زمین منحصر بفرد است و شاید در حال حاضر تعداد آنهادر ایران به 30 عدد هم نرسد. مردم ایران باید بدانند که موجودات مانند نفت سرمایه پنهان این آب و خاک هست و تک تک ماو هر انکس که خون ایرانی در رگش می جوشد باید حافظ این منابع باشد. استدعای عاجزانه دارم با حرکتی کوچک به غیر از نظر نوشتن با مسئولین تماس و جلوی این فجایع را بگیرید.....متشکرم

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.