• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

خبر ایجاد یک میلیون شغل در سال پیش

 پیش بینی می‌شود در سال پیش رو ۸۳۸ هزار نفر متقاضی جدید شغل وارد بازارگه کار شود که در همین درازی نیز دولت خلق بیش از یک هزارهزار شغل را برای سال ۹۷ هدف‌گذاری کرده است.

رئیس همگی در جریان تالیف سیاست‌ها و راهبردهای اصلی لایحه اعتبار ۹۷ که به دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد، تطور رویکرد اعتبار ریزی دستگاه‌ها به «رشد اقتصادی فراگیر، اشتغال‌زا و ضدفقر» را به نشانی تصدی ویژه دستگاه‌های اجرایی گلچین برگزیدن کرد.

Image result for Recruitment

برنامه دولت برای اشتغالزایی و غلبه بر بیکاری به آدرس یکی از ابرچالش‌های اقتصادی از سال باستان در قالب «برنامه شغل فراگیر» مصوب ستاد ولایت قناعت مقاومتی و هیات وزیران دعا شد که بر همین اساس نیز، برای سال ۹۷ ابداع بیش از یک میلیون شغل هدف‌گذاری شده است.

به نظر می رسد این هدف گذاری در سایه نامگذاری امسال از سوی رهبر قیام به عنوان سال زنهار از کالای ایرانی قابل كسب پناه دهی تصرف خواهد بود چرا که حمایت از کالای فارسی و انیران از طریق کاهش مصرف کالای خارجی و غیرمجاز می تواند منجر به رونق تشكیل داخله و آفریدن فرصت های شغلی جدید در بخش های مختلف اقتصادی شود.

طبق برآوردهای سال كهن تمشیت طرح و پول از وضعیت راسته کار، در سال جاری ۸۳۸ هزار خواهشمند جدید شغل وارد بازارگه کار خواهند شد.
افزایش بر این، با توجه به اینکه به طور میانگین سالانه ۶۸۶ هزار به جمعیت شاغل دارای تحصیلات فرهنگستانی ازدیاد می‌شود، طبق برآوردهای دایره طرح و بودجه، ۷۰ درصد از کل فرصت‌های شغلی در سال جاری باید برای دانش آموختگان فرهنگستانی خلق شود.

با این حال برای سال ۹۷ اشتغالزایی در بخش‌های گردشگری، صنایع دستی، سیاست‌های فعال بازارگه کار، طرح‌های اشتغالزایی خرد، طرح‌های حمل و نقل، طرح‌های صنعتی، طرح‌های کشاورزی و بخش مسکن به طور ویژه از سوی دولت هدف‌گذاری شده است.
Image result for Recruitment

بر همین اساس، در بخش مسکن ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی، در بخش حمل و نقل درون شهری ۲۲ هزار و ۳۸۰ فرصت شغلی، در حمل و نقل برون شهری ۲ هزار و ۷۵ فرصت شغلی، در بخش کشاورزی ۶۷ هزار فرصت شغلی، در حوزه تماشا ۱۷۳ هزار شغل، در حوزه سیاست‌های فعال بازار کار ۲۲۱ هزار شغل، در بخش طرح‌های اشتغالزایی خرد ۱۲۲ هزار فرصت شغلی، در حوزه صنایع کوچک و خوشه‌های فن شناسی اشتغالزا ۷۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی و در بخش تکمیل طرح‌های نیمه تمام دانش فنی صنعت نیز ۵۱ هزار و ۵۰۰ شغل برای سال ۹۷ پیش بینی شده است.

 موضوعات مرتبط

آخرین اخبار استخدامی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات