• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

پرینترهای سه بعدی در سال های آینده

در این بخش از استخدام نیوز قصد داریم تا شما را با یکی از وسایلی آشنا کنیم که در سال های آینده به ابزاری با کارایی و کاربری بسیار زیاد در بسیاری از صنایع بدل می گردد.بله پیش بینی می شود استفاده از پرینترهای سه بعدی در سال های آینده در بسیاری از حوزه های صنعتی چندین برابر شود. هنوز با قابلیت های این وسیله به طور کامل آشنا نشده اند در ادامه همراه ما باشید.
در قرن حاضر دنیای علم با ورود خود بر عرصه صنعت توانست تحول و تغییرات بنیادی را ایجاد کند،  بسیاری از دستگاه ها حاصل اختراع در قرن حاضر می باشد و متدها و روش های نوینی نیز با آزمون و خطا و بررسی های علمی وارد این حوزه شد. پیش رفتی که باعث شد کالا و محصولات با کیفیتی استاندار و در مدلی یکسان تولید شد. در گذشته طراحی و تولید بسیاری از محصولات زمان بسیار زیادی از سازندگان می گرفت و باعث بالا رفتن هزینه تولید نیز می شده است. پرینترهای سه بعدی یکی از محصولاتی است که با ورود به بازار و حوزه های صنعتی باعث شد تا هزینه تمام شدن تولید محصولات تا مقدار بسیار زیادی کاهش یابد.از این پرینترها ی سه بعدی در حوزه های مختلف طراحی و ساخت بسیاری از وسایل مصرفی و صنعتی استفاده می شود. حتی این چاپگرها در حوزه پزشکی و دندانپزشکی تحولات شگرفی را ایجاد کرده اند.

Image result for ‫پرینترهای سه بعدی‬‎


چاپگرهای سه بعدی در مدل ها و انواع مختلفی در بازار وجود دارد و بسته به نوع کاربردی که دارند و مواد مصرفی آنها است که آنها را از هم متمایز می کند، قیمت های بسیار متفاوتی را دارند،برخی پرینترهای سه بعدی بر پایه پودر (پلاستیک، سرامیک، نایلون، و فلز) که با استفاده از یک منبع حرارت نوری ذوب شده و سپس جامد می شوند.یکی از رایج ترین این تکنولوژی ها، روش FDM است که در آن مواد اولیه از جنس پلاستیک ABS و یا PLA به صورت رشته ای از طریق نازل دستگاه عبور کرده و پس از گرم شدن عمل لایه سازی را انجام می دهد. با استفاده از این تکنولوژی می توان بسیاری از محصولات پیچیده را به راحتی طراحی کرد و در کمترین زمان آن را ساخت.

پرینترهای سه بعدی در مد و طراحی لباس

با استفاده از پرینتر سه بعدی می توان از مواد جدیدی برای تولید لباس ها استفاده کرد. ترکیب این محصولات در کنار محصولات حاضر باعث شده است تا نسل جدید و متنوعی ساخته شود.محصولاتی که بسیار جالب، شیک و متفاوت هستند. با این که هزینه تولید این لباس ها ارزان است اما به دلیل خاص بودن و طراحی سفارشی این محصولات قیمت خرید آن برای افراد عادی بسیار گران می باشد.
Image result for ‫پرینترهای سه بعدی‬‎

پرینترهای سه بعدی در  صنعت خودرو

صنعت خودرو یکی از پیچیده ترین صنایع حال حاضر دنیا است، برای تولید خودروهای جدید ساعت ها طراحی و بررسی های کارشناسانه باید انجام بگیرد. اما در آینده پیش بینی می شود که کلیدی ترین قطعات نیز با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته شود.تعدادی از این خودروهای به صورت نمونه در نمایشگاه های معتبر رونمایی شده است، برای نمونه خودروی کیا تلوراید، ظاهری لوکس بود اما شکافهای مفهومی در طراحی این خودروی زیبا باعث شده است که همانند یک رنجرور لوکس با این حال تنها کانسپت این خودرو که با چاپگر سه بعدی تولید شده شامل داشبورد، پنلهای در و فرمان زیبایش است.

معماری و پرینترهای سه بعدی

در حال حاضر نمونه های کوچکی از خانه ها با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته شده است، اما این نمونه ها هنوز کار زیادی را می طلبد در آینده نه چندان دور شاهد ساخت خانه هایی استاندار و مقاوم با استفاده از پرینترها خواهیم بود که در زمان بسیار کوتاه و هزینه مناسب انجام می گیرد.

Image result for ‫پرینترهای سه بعدی‬‎ 

پرینترهای سه بعدی در دندانپزشکی

در حال حاضر از پرینترهای سه بعدی در دندانپزشکی و پزشکی استفاده بسیار زیادی می شود، که از جمله آنها میتوان به پروتز های دندانی، بریجها، ردیف کردن دندان، ایمپلنت و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.به نوعی که می توان شاهد نوعی انقلاب در زمینه ارتودنسی بود.در آینده پیش بینی می شود تا بیشتر از این نیز از این پرینترها در دندانپزشکی استفاده شود.       

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات