• استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

اشتغال در حوزه تجهیزات گرمایشی منازل

یکی از جمله مواردی که امروزه می تواند هم در پیشرفت صنعت بسیار چشمگیر باشد و هم برای استخدام جوانان این مرز و بوم نقش موثری داشته باشد، تجهیزات تاسیسات ساختمان های مسکونی، ادرای، تجاری و ... می باشد. در هر فصلی از سال که باشیم هر ساختمانی برای متعادل سازی دما نیاز به تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مناسب دارد؛ لذا در این بخش از سری مقالات استخدام مشاغل گوناگون امروز به موضوع اشتغال در حوزه تجهیزات گرمایشی منازل خواهیم پرداخت؛ با استخدام نیوز همراه باشید.

Image result for water heater

منزل شما برای اینکه بتواند سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسبی داشته باشد باید حتما از مواردی همچون اسپلیت و پکیج دیواری در فضای آن بهره گرفته شود. استفاده از این موارد مشمول نکاتی می شود که شما را در ادامه این مطلب با آن آشنا خواهیم کرد.

استفاده از اسپلیت یکی از راه های مناسب برای تنظیم دمای خانه می باشد و می توانید در هر قسمت از فضای مورد نظر خود از این دستگاه استفاده نمایید. برخلاف کولر گازی که راندمان و مصرف انرژی بسیار بالایی دارد، در فناوری اسپلیت ها از مواردی بهره گرفته شده است که مصرف انرژی را در حد بسیار زیادی پایین بیاورد. اسپلیت ها برخلاف کولرهای آبی دارای سر و صدای زیاد و مصرف آب و برق فراوان نیستند و با استفاده از اسپلیت به راحتی می توانید مصرف آب و برق را در روزهای گرم سال به حداقل ممکن برسانید. وظیفه اصلی کولر اسپلیت تهویه مناسب هوای فضای مورد می باشد که به عنوان خنک کننده ی هوا نیز استفاده می شود.

Image result for gas split cooler

در زمان های گذشته برای گرمایش تولید از موتورخانه هایی استفاده می کردند که هزینه های بسیار بالایی داشتند و جدا از این مورد سوخت رسانی و تعمیر و نگهداری از این موتورخانه ها بسیار دشوار بود ولی استفاده از پکیج باعث شده است که در هزینه های احتمالی تا حد بسیار زیادی صرفه جویی شود. برای مثال در خانه هایی که نیاز به سیستم گرمایشی دارند از پکیج دیواری استفاده می کنند که کارایی بسیار بالایی برای فضای داخلی خانه دارند.

در بعضی از خانه ها درکنار استفاده از پکیج دیواری برای گرم کردن محیط خانه، از رادیاتور نیز استفاده می کنند و دمای مورد نظر خود را تنظیم می کنند. موردی که درباره ی رادیاتورها وجود دارد این است که این دستگاه ها با جا به جایی هوا در بین دریچه های خود دمای مورد نظر را تامین می کنند. رادیاتور به وسیله لوله کشی به پکیچ متصل می شود.


برای پکیج و آبگرمکن دیواری باید حتما فضای مناسبی را در نظر بگیرید که از اتلاف گرما و دما جلوگیری شود. از بین رفتن گرما به دو صورت شکل می گیرد اول اینکه از طریق سطوح های مختلف خانه مانند سقف و کف و پنجره و دیگر روزنه ها به بیرون خارج می شود اما می توانیم این اتلاف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. ولی نمی توانیم از اتلاف انرژی به طور کامل جلوگیری کنیم.

Image result for gas split cooler

آبگرمکن ها یکی از بهترین دستگاه های موجود برای گرم کردن آب مورد نیاز برای مصرف روزانه می باشند و انواع مختلفی دارند. آبگرم کن های نفتی و گازی متاسفانه بعد از این که آب مورد نیاز را گرم می کنند، گازهای آلوده ای را از خود خارج می کنندکه برای محیط زیست و سلامت افراد خطرناک است و باعث مسمومیت می شود.

Image result for water heater

در دسترس دودکش با اندازه مناسب و نزدیک بودن به محل نصب آبگرمکن و باز بودن راه خروجی دودکش آبگرمکن نیز در صورت امکان در قسمت پایین دودکش نصب گردد برای خارج شدن گازهای ناشی از سوختن  در صورت امکان یک راه خروجی دودکش مخصوص وجود داشته باشد. مطلبی که مهم است این مبحث است که دودکش باید با اندازه مناسب در درون دیوار و با در نظر فاصله از کف و سقف و با کلاهک H شکل استفاده شود. در حالتی که دود کش سقفی باشد و متریال سقف قابل شعله ور شدن باشد  مانندچوب و پارچه موارد ایمنی باید به طور کامل رعایت شود. مانند رعایت کردن قاب و حفاظ مناسب و به شکلی از تماس مواد قابل اشتغال با دود کش جلوگیری شود.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که محل نصب مناسب  آبگرمکن حتما باید دارای خروجی  مناسب دود کش با قطر و اندازه ی مناسب باشد و یا اینکه  وجود داشتن امکان نصب دودکش جدید در آنجا موجود باشد. در پایان لازم بذکر است که در زمان خرید آبگرمکن، با توجه به نوع آبگرمکن دودکش باید در حدود ۹۰ سانتیمتر از پشت بام دوری داشته باشد .جنس دیواره دود کشنیز  باید از عایق حرارتی مناسب باشد.

منیع: http://www.estekhdamnews.com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic