تبلیغات
استخدام نیوز - دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟
  • استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

امروزه سبک زندگی ما حال و هوای خود را تغییر داده و رنگ و بوی دیجیتالی به خود گرفته است. روزانه تعداد کاربرانی که وارد حوزه های دیجیتالی می شوند بسیار رو به افزایش است. با پیشرفت تکنولوژی سیل عظیمی ازمردم وقت بیشتری را برای استفاده از موبایل، تبلت و لپ تاپ گذاشته اند و راه های استفاده از این گروه خدمات را به سایر راه ها ترجیح می دهند.

از جمله حوزه های پرترافیک دیجیتال ، حوزه دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) است که با استقبال خوبی مواجه شده است.

Image result for digital marketing

و اما تعریفی که می توان برای آن نمود این است که دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال به ابزارهای الکترونیکی (کامپیوتر، تبلت، تلفن و …) برای ارائه تجربه‌ای خاص به مخاطبان کمک می‌کند. تعریف دیجیتال مارکتینگ در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد ولی برخلاف تصور عموم که این حوزه را بسیار پر سابقه می بینند، خیلی هم شناخته شده نیست.

ما تمایل به شناخت دیجیتال مارکتینگ ، صرف تبلیغات بنری ، بهینه سازی موتورهای جست و جو ، تبلیغات آنلاین و تبلیغات کلیکی داریم. این فقط گوشه ای از خدماتی است که ما با دیدن آنها به فضای دیجیتال مارکتینگ نگاه می کنیم.

ما تمایل به شناخت دیجیتال مارکتینگ ، صرف تبلیغات بنری ، بهینه سازی موتورهای جست و جو ، تبلیغات آنلاین و تبلیغات کلیکی داریم. این فقط گوشه ای از خدماتی است که ما با دیدن آنها به فضای دیجیتال مارکتینگ نگاه می کنیم.

از ابزارهای بازاریابی دیجیتال می توان به این موارد اشاره کرد: طراحی وب سایت، تبلیغات آنلاین ، بازاریابی از طریق موتورهای جست و جو، ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، آنالیز وب سایت ها و روابط عمومی آنلاین اشاره کرد که به تعریف کلی برخی از آنها می پردازیم:

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو از دو بخش SEO و PPC تشکیل شده است .  ppcمخفف عبارت Pay- Per-Click  می باشد و به معنی پرداخت در ازای کلیک می باشد و SEM ( Search Engine Marketing)  در ازای پرداخت مبلغی به موتورهای جستجو ، سایت شما را در قسمت مربوط به تبلیغات در نتایج جستجو نشان می دهد به طوری که زمانی در ازای SEM هزینه پرداخت خواهید کرد که کاربری با استفاده از موتورهای جستجو بروی تبلیغات شما کلیک کرده و وارد سایت شده باشد  .

ایمیل مارکتینگ به ارسال ایمیل به مشتریان فعلی و مشتریان سابق و هر کس دیگری که خودش ایمیل خود را از یک راه مشخص به ما داده است، نامیده می شود. ایمیل مارکتینگ می تواند با هدف فروش، برقراری ارتباط با مشتری برای فروشهای آینده، حفظ مشتری و وفادار کردن وی و این چنین مواردی انجام شود. بسته به میزان دانش فرد ارسال کننده، ایمیل می تواند ۱. صرفاً تبلیغاتی باشد. ۲. علمی-تبلیغاتی باشد. ۳. تفریحی-تبلیغاتی باشد.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، به دست آوردن ترافیک وب سایت و یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه‌های اجتماعی است.

بازاریابی محتوا (Content marketing) در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود، می‌پردازد. این محتوا و اطلاعات می‌تواند به انواع مختلفی چون اخبار تحلیلی، ویدیو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافی، مطالعه موردی، راهنما و دستور العمل‌ها، سوالات و پاسخ، مقالات و تصاویر و… تولید و منتشر گردد.

بله ! دیجیتال مارکتینگ  و تبلیغات در اینترنت محدوده ای وسیع دارد که کار در این زمینه نیاز به تخصص و تجربه دارد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رادمان با دریافت مجوزهای ملی و بین المللی از جمله مجوز از سازمان نظام صنفی کشور بزرگترین آژانس دیجیتال مارکتینگ کشور است که در تمامی خدمات حوزه بازاریابی دیجیتال به صورت انحصاری فعالیت می کند. رادمان با داشتن تیم متخصص و متعهد آماده ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ به صاحبان کسب و کار و وب سایت ها است. راهکارهای تبلیغات اینترنتی رادمان شامل : طراحی وب سایت ، خدمات سئو ، طراحی گرافیک وب، تبلیغات در گوگل ، ایمیل مارکتینگ ، راه اندازی و تبلیغات  شبکه های اجتماعی  ، بازاریابی ویدیویی و  بازاریابی محتوا است . برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رادمان به آدرس www.radmandigital.com  مراجعه و یا با شماره تلفن 95027500-031 تماس حاصل نمایید.