تبلیغات
استخدام نیوز - استخدام آموزش و پرورش سال 1393
 • استخدام نیوز

کاربر عزیز،
به وبسایت استخدام نیوز خوش آمدید

استخدام آموزش و پرورش سال 1393


استخدام نیوز - جدیدترین اخبار استخدام آموزش و پرورش در سایت استخدام نیوز را در این صفحه بخوانید.              
استخدام

خبر 3 آبان 93

ممنوعیت هرگونه استخدام در آموزش و پرورش    


   - وزیر آموزش و پروش گفت: با وجود کمبود ۴۲ هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش برنامه جدیدی برای استخدام وجود ندارد.به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی در نشست شورای آموزش و پرورش چهار محال و بختیاری افزود : ظرفیت استخدام معلم در سالهای گذشته تکمیل شده و امکان جذب جدید در این وزراتخانه فقط از طریق پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است. وزیر آموزش و پروش گفت : کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه را با پرداخت حق التدریس به معلمان برای ساعات اضافی کلاس ها جبران شده و با این طرح 9 هزار میلیارد ریال در کشور صرفه جویی اقتصادی شده است.فانی همچنین به آغاز اجرای طرح پذیرش بوم به بوم دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت : بر این اساس کشور به بوم های مختلف تقسیم شده و دانشجو مطابق با محل زندگی خود پذیرش و پس از اتمام تحصیل در همان مکان بکار گرفته می شود. وی کاهش تقاضای انتقال معلمان برای خدمت در محل زندگی خود را از مهمترین مزایایی گزینش بوم به بوم دانشجو در این دانشگاه بیان کرد. فانی افزود : برای تجهیز مدارس به سامانه گرمایشی نیازمند پنج هزار میلیارد ریال اعتبار هستیم که امسال فقط 2 هزار میلیارد ریال آن تامین شده است و پیش بینی می شود سال آینده بقیه آن اختصاص یابد.

خبر 5شهریور  93

پرونده تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی مجلس بسته شد

مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش برای ممانعت از تشدید تورم پرسنلی دولت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی مخالفت کرد.

به گزارش ایلنا، پرونده طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش با رای منفی نمایندگان بسته شد. در جلسه علنی امروز مجلس با این طرح به دلیل مغایرت با قانون برنامه و نیاز داشتن به دوسوم آرای مجلس مخالفت کردند.در جریان بررسی کلیات این طرح دوفوریتی نمایندگان حتی پیشنهاد سلب یک فوریت را هم دادند که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.براساس ماده واحده یک تبصره به شرح زیر به‌عنوان تبصره 10 به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15/7/1388 و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

تبصره 10- وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمتی آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره 9) را که در اولویت استخدام قرار دارند،‌ منحصراً و بدون رعایت ماده 8 این قانون تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 19/7/1391 به صورت حق‌التدریسی به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود.این قانون از تاریخ 1/7/1393 لازم‌ا لاجرا است.

خبر 31 تیر 93

تذکر کتبی 73 نماینده به رئیس جمهور برای استخدام معلمان حق‌التدریس

73 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار استخدام هر چه سریعتر معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش دبستانی شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی قرائت شد.

73 نماینده مجلس شورای اسلامی طی تذکری به رئیس جمهور خواستار استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی شدند.

پیش از این در دوره دولت دهم ، مجلس شورای اسلامی قانون استخدام مربیان پیش دبستانی و تعدادی از معمان حق التدریس را تصویب کرد. وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم استخدام این افراد را منوط به مجوز دولت اعلام کرده است که در هنوز معاونت راهبردی و برنامه ریزی ریاست جمهوری مجوز برگزاری آزمون استخدامی را به آموزش و پرورش نداده است.

علاوه بر این، تعدادی از نمایندگان نیز طی تذکری کتبی خواستار پرداخت حقوق بازرسان وزارت صنعت و معدن و تعیین تکلیف وضعیت استخدام آنها شدند.خبر 31 تیر 93

آموزش و پرورش تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی را مشخص کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش باید تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی را هرچه سریع‌تر مشخص کند.

ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  اظهار کرد: در بحث جذب نیروی انسانی از طریق آزمون پیش دبستانی، دو سال قبل مجلس شورای اسلامی قانونی را وضع کرد که این نیروها هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند و نیروهایی را که مورد نیاز آموزش و پرورش است بعد از برگزاری آزمون به کارگیری کنند و از موعد مقرر برای این مسئله تنها دو ماه دیگر باقی مانده است و وزارت آموزش و پرورش باید این قانون مصوب را که به تائید شورای نگهبان نیز رسیده و به دولت ابلاغ شده است تعیین تکلیف کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مربیان پیش دبستانی که مشمول این قانون می‌شوند حدود 30 هزار نفر هستند، چندین بار در جلسات مختلف از وزیر آموزش و پرورش خواسته‌ایم این مصوبه قانونی اجرایی شود زیرا مهلت آن رو به اتمام است و در دو هفته قبل بار دیگر از وزیر و معاونان دعوت کردیم تا پیرامون این مسئله مجددا رایزنی‌های لازم انجام شود.

خسروی بیان کرد: آقای فانی مصمم هستند که این قانون را اجرایی و آزمون را برگزار کنند اما مشکلی که وجود دارد این است که اگر این آزمون بخواهد برگزار شود باید 30 هزار نفر در آن شرکت کنند و قطعا باید برای آن یک ردیف استخدامی خاص در نظر گرفته شود و حداقل باید 5 هزار سهمیه از سوی معاونت راهبردی ریاست جمهوری برای این مسئله اختصاص پیدا کند.

وی گفت: در این زمینه گویا وزارت آموزش و پرورش نیز چندین جلسه با معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسه برگزار کرده‌اند و آنها عنوان کرده‌اند که آموزش و پرورش در حال حاضر دارای نیروی انسانی مازاد است و این تعداد 50 هزار نفر هستند، بنابراین در حال حاضر امکان استخدامی جدید در آموزش و پرورش وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعتراف صریح خود وزیر آموزش و پرورش نیز این است که در مشهد و کلانشهرهای دیگر در حال حاضر نیروی معلم مازاد داریم و بنابراین معاونت راهبردی ریاست جمهوری مجوز استخدام را برای آموزش و پرورش صادر نکرده است.

خسروی گفت: از سوی دیگر براساس قانون ادارات و نهادها می‌توانند براساس میزان مشخصی از بازنشستگی، نیروی جدید در حدود یک سوم استخدام کنند اما معاونت راهبردی ریاست جمهوری معتقد است آموزش و پرورش بیشتر از این سهیمه را استخدام کرده است.

وی افزود: استدلال مجلس شورای اسلامی این است که ما در مناطق محروم با کمبود معلم مواجه هستیم و از سوی دیگر یک پایه به مقطع ابتدایی اضافه شده است و باید هرچه سریع‌تر تکلیف این مسئله مشخص شود و نیروهای پیش دبستانی به کارگیری شوند.


خبر 31 تیر 93

آموزش‌وپرورش سال ۹۳ مجوز جذب نیرو ندارد


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۳ مجوز جذب نیرو در آموزش‌وپرورش نداریم بنابراین برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی به مجوز استخدام دولت نیاز داریم، صرف برگزاری آزمون مهم نیست اهمیت موضوع در استخدام افراد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این روزها به یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش تبدیل شده است. آزمونی که قرار بود در تاریخ 17 مرداد برگزار شود اما برگزاری آن در این تاریخ از سوی آموزش و پرورش لغو شد و برای طیف وسیعی از مخاطبان آزمون مربیان پیش دبستانی این سوال پیش آم که دلایل لغو این آزمون چیست و سرنوشت آنها چه می‌شود؟

برای پاسخگویی به این سوالات به سراغ مسئولان آموزش و پرورش رفتیم تا جواب آنها را بشنویم.

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: زمانی می‌توانیم آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار کنیم که ردیف استخدامی از سوی دولت به ما اعطا شود. به عنوان مثال معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری اعلام می‌کند که آموزش و پرورش امسال می‌تواند از طریق برگزاری آزمون دو درصد استخدام داشته باشداما این مجوز برای سال 93 وجود ندارد.

وی افزود:‌ آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به یک مطالبه در آموزش و پرورش تبدیل شده است. این نیروها چند سال در آموزش و پرورش و در دوره پیش دبستانی فعالیت کرده‌اند بنابراین توقع استخدام دارند،‌ آموزش و پرورش نیز پیگیر برگزاری این آزمون است. علت اینکه آموزش و پرورش تاریخ 17 مرداد را برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی اعلام کرد به این دلیل بود که امید داشتیم تا بتوانیم مجوز استخدام را از دولت دریافت کنیم.

** آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیاز به مجوز استخدامی دارد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سوی وزارت آموزش و پرورش به این مرکز اعلام شد که مقدمات لازم را برای برگزاری آزمون فراهم کنند،‌گفت:‌ در جلساتی که بدین منظور برگزار شد اعلام کردیم که قرار است این آزمون برای استخدام چند نفر برگزار شود؟‌ برای این موضوع نیاز به ردیف استخدامی داریم اما هم‌اکنون این مجوز استخدامی موجود نیست.

عمادی بیان کرد:‌ امیدواریم هر چه زودتر مجوز استخدامی از سوی معاونت ریاست جمهوری صادر شود که بلافاصله بعد از اعطای مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار خواهیم کرد. اما باید توجه داشت هر زمان که مجوز استخدام از سوی دولت اعطا شود برای برگزاری آزمون به یک فرصت دو ماهه نیاز داریم تا مقدمات لازم برای اجرای آزمون را فراهم کنیم.

** نمی‌توان نیروهای مازاد و باتجربه را به مناطق محروم منتقل کرد

وی در پاسخ به این پرسش "یکی از دلایل دولت برای عدم اعطای مجوز آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این است که آموزش و پرورش دارای نیروی مازاد است" گفت: آموزش و پرورش در برخی مناطق نیروی اضافه دارد و در مناطقی با کمبود نیرو مواجه است اما امکان انتقال نیروهای مازاد به مناطق محروم وجود ندارد چرا که نمی‌توانیم نیروهای باتجربه را با اجبار به مناطق محروم منتقل کنیم. اعتقاد داریم که نیروهای مازاد باید در مناطق خود به درستی سازماندهی شوند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش تمهیداتی برای استفاده از نیروهای مازاد در بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی اندیشیده است.

عمادی ادامه داد:‌ مجرای ورود نیرو به آموزش و پرورش از طریق دانشکاه فرهنگیان است ولی در ارتباط با استخدم مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی که از کانال دانشگاه فرهنگیان عبور نکرده‌اند احتیاج به ردیف استخدامی داریم.

وی در پاسخ به این پرسش "نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند و افراد پذیرفته شده را به صورت حق التدریس جذب کند تا بتواند مجوز استخدام را از دولت دریافت کند"،‌ افزود:‌ صرف برگزاری آزمون مهم نیست. زمانی می‌توانیم آزمون را برگزار کنیم که بگوییم افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند امتیاز استخدام در آموزش و پرور ش را دارند اما وقتی مجوز استخدامی را از دولت دریافت نکرده‌ایم اگر هم آزمون را برگزار کنیم افراد پذیرفته شده در این آزمون در مقایسه با افرادی که پذیرفته نشده‌اند چه امتیازی دارند وقتی پشتوانه استخدام ندارند.

** آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی قانون مجلس است و حتما اجرا می‌شود

محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در این زمینه به تسنیم گفت‌: آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی با توجه به اینکه قانون مجلس است حتما اجرا خواهد شد اما برای برگزاری آن به مجوز استخدامی دولت نیاز داریم چرا که جذب این افراد در آموزش و پرورش بار مالی به همراه دارد.

وی افزود: صرف برگزاری آزمون مشکلی را حل نمی‌کند ما تلاش می‌کنیم تا با کسب مجوز استخدام از سوی دولت، افرادی را که در این آزمون پذیرفته می‌شوند در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی استقبال می‌کنیم چرا که می‌توانیم افراد پذیرفته شده در این آزمون را به عنوان نیرو در مقطع ابتدایی جذب کرده و بخشی از کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را جبران کنیم.

نظرات شما

 1. فاطمه هاشمی
  چهارشنبه 22 بهمن 1393 05:19 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید.من کارشناسی لیسانس رشته ی ادبیات هستم و جویای کار تدریس لستم و سابق کار تدریس خصوصی داشتم اکنون بی کار هستم و از شما تقاضای کار را خواستارم.

 2. جواد
  سه شنبه 22 مهر 1393 10:12 ب.ظ

  کارشناس روانشناسی دارم وبیکارم ومجرد آخرین فرزند خانواده وتنها پسر هستم کاش کارپیدا میکردم تا ازدواج کنم

 3. ندامحمودی
  دوشنبه 21 مهر 1393 02:42 ب.ظ

  علاقه ی زیادی به استخدام درفروشگاه هایپرسان رودارم .مدرک کاردانی حسابداری دارم

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.